Atlarla koçluk ve eğitim programlarından faydalanmak için at ve binicilik tecrübesi gerekli mi?

Hayır, değil. Katılımcılarımızın büyük çoğunluğu atlarla daha önce çok az iletişime geçmiş kişiler. Programlarımızda yaptığımız çalışmalarda bazen at üzerine binilmesi gereken egzersizler olabiliyor ancak burada da önemli olan atın üstünde rahatça durmak, binicilik yapmak değil. Ancak at ve binicilik tecrübesine sahip olmak da engel değil çünkü atlarla binicilikte olduğundan çok daha farklı bir iletişime geçiyoruz.

Atlarla Liderlik eğitim programları halihazırda kurumumuzla aldığımız benzer programları nasıl etkiler?

Atlarla Liderlik eğitim programları belirli bir liderlik modelinin öğretilmesinden çok, kişinin liderlik yetkinliklerini sınamasını ve kendi güçlü ve zayıf yönleri hakkında farkındalık kazanmasını hedefler. Bu nedenle daha önce alınmış veya alınmakta olan liderlik programlarının içerikleri ile çakışmaz, hatta bu programların başlangıcına veya sonuna keşif ve değerlendirme amaçlı eklenebilir.

Bu hizmetler nerede veriliyor?

İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa, Ankara, Antalya şehirlerinde anlaşmalı olduğumuz binicilik kulüpleri, çiftlikler ve binicilik temalı otellerden ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçeceğiniz mekanlarda veriliyor.

Atlarla eğitim programlarına kaç kişi katılabilir?

Verimli bir eğitim için önerilen kişi sayısı gün başına, en az 5, en çok 15 kişidir. Bu sayı her katılımcıya atla anlamlı bir deneyim yaşaması için yeterli süreyi verebilmek için belirlenmiştir. Ancak talep doğrultusunda hazırlanacak iki günlük programlarda katılımcı sayısı 25’e kadar çıkabilir.

Güvenliği nasıl sağlıyorsunuz?

Katılımcılar, atlarla çalışmaya maneje geçmeden önce gönüllü katılım belgeleri imzalarlar. Eğitimler, 8 kişinin üstü katılımcı gruplarında mutlaka iki eğitmen ile verilir. Atların programa uygunluğundan emin olmak için, eğitimlerde yalnızca daha önce çalışılmış, tanıdığımız atlarla çalışılır, dolayısıyla atlarımızın hepsi tecrübeli, sakin ve bu eğitime uygun atlardır. Zaten eğitmenimiz de, her türlü atı kontrol edebilecek bilgi ve tecrübeye sahiptir. Manej çalışmaları esnasında seyis v.b yardımcı personel de manejde hazır bulunur.

Atlarla eğitim programları kimler için uygundur?

Yenilikçi eğitim metotları ile çalışanlarının başarılarına katkıda bulunmayı hedefleyen kurumların;

  • Liderlik, İletişim, Güç gibi konularda ileri seviyede eğitimi tercih edecek üst düzey ve Genel Müdür’e direk raporlayan yöneticileri,
  • Bireysel yetkinlik geliştirmesi planlanan yöneticileri,
  • Kurumun halihazırda aldığı yurtdışı kaynaklı liderlik programlarına katılmış ve liderlik yetkinliklerinin sınanması, deneyimlenmesi amaçlanan çalışanları,
  • Yöneticiliğe hazırlanan çalışanları,

Takım bilincini geliştirecek deneyimsel öğrenme fırsatı arayan takımları.

Hayvanlardan korkuyorsam nasıl faydalanacağım?

Kediden korkan ancak eğitimin sonuna doğru atının boynuna sarılan katılımcılarımız da oldu. Çalışmalara katılım zaten gönüllülük esaslı ancak atların sakin ve sevgi dolu yaklaşımlarını görmek çoğu katılımcıya korkusunun üstesinden gelmesi için güven veriyor. Üstelik bütün güvenlik önlemlerini alıyoruz ve katılımcıları tehlikeye sokacak durumlara asla izin vermiyoruz.

Kimler katılamaz?

Ciddi boyutta hayvan tüyü veya saman alerjisi olan kişiler ancak doktor onayı ile katılabilirler. Hamileliğinin son ayında olan kişilerin programlara katılmasını tavsiye etmiyoruz. Ayrıca anti-depresan veya duygu durum düzenleyici ilaç alan kişilerin, koçluk seanslarından bir gün önce ve seans gününde ilaç almamış olmaları gerekiyor.

  • “Değişik, keyifli, sürükleyici, öğretici, farkındalığımı arttırıcı, kendimi tanımama yardımcı… daha çok şey söylenebilir. Teşekkürler.”Olay Küçükdeveci, Kadıköy Şifa Hastanesi

    Olay Küçükdeveci, Kadıköy Şifa Hastanesi
  • “Kısa sürede fayda sağlayıcı bir eğitim. Samimi ve konusunda bilgili eğitmenlerin oluşu çok güzeldi. Ciddi bir farkındalık ile dönüyorum. Çok teşekkürler.”Ela Ünler, Bahçeşehir Üniversitesi

    Ela Ünler, Bahçeşehir Üniversitesi